صدور گواهی عدم سوء پیشینه با توجه به سابقه کیفری چگونه است؟

با سلام احتراما در اجرای ماده ۲۵ تبصره 1 قانون مجازات اسلامی مصوب سال۱۳۹۲ در خصوص افرادی که سابقه محکومیت کیفری داشته ولی سابقه ایشان در حال حاضر موثر نمی باشد و دارای محرومیت اجتماعی نمیباشد آیا گواهی عدم سوپیشینه( فاقد سابقه کیفری ) صادر و به ایشان تحویل میشود یا خیر؟ ( تبصره 1ـ در غیر موارد فوق، مراتب محکومیت در پیشینه کیفری محکوم درج می‌شود لکن در گواهی‌های صادره از مراجع ذیربط منعکس نمی‌گردد مگر به درخواست مراجع قضائی برای تعیین یا بازنگری در مجازات)

پاسخ

هر زمانیکه برای فرد حکمی صادر شود و حتی شامل موارد ماده 25 نباشد (سوء پیشینه موثر) حتما در سابقه کیفری افراد درج خواهد شد ولی مشکلی ایجاد نخواهد کرد به دلیل اینکه وقتی برای گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه اقدام کند هیچ یک از آنها در گواهی درج نمیشود.


اگر پاسخ من به شما کمک کرده است، با من تماس بگیرید تا وکالت پرونده شما را به عهده بگیرم.
تلفن تماس: ۸۷۱۳۲ داخلی ۱

دیدگاه‌ها

پرسش خود را مطرح کنید

فرم ثبت مشاوره حقوقی آنلاین

کپچا
عبارت نمایش داده شده داخل تصویر را در کادر مربوطه وارد کنید
6 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
۱۸,۳۲۰ سوال حقوقی پاسخ داده شده

پربازدیدترین‌ مشاوره های حقوقی