برای امتیاز دادن وارد شوید و یا اگر حساب کاربری ندارید ثبت‌نام کنید

با توجه به اینکه همسرم فوت کرده است آیا می توانم نفقه فرزندم را از پدربزرگش مطالبه کنم؟

سلام وقت بخیر،شوهرم س ماهه فوت شده،مال و ثروتی هم نداشت،درواقع فقط یه حقوق تامین اجتماعی ازکارافتادگی داره ک یکماهه بنامم شده ازطرف دادگا،یه پسر هفت ساله دارم ، پدرشوهرمولی سعی داره ازم بگیره وخرجشونمیده،حتی وسایل زندگیمونم نمیدن بهمون،بامادرم زندگی میکنم،وچون ازپس مخارج تحصیل پسرم و امرارمعاش برنمیام و حقوقمون خیلی کمه ماهی یک میلیونه،خاستم ازپدرشوهرم برای پسرم مطالبه نفقه کنم، میخام بدونم ایامیشه اینکاروکرد ونتیجه بخش هستش باوجود اینکه حقوق مستمری رو دارم و ازطرفی هم پدرشوهر تمکن مالی دارن و درامدشون عالیه ،، ممنونمولی اگر جواب منو بدید

۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۱
۰

۱ پاسخ برای این پرسش ثبت شده

طبق ماده ۱۱۹۹ قانون مدنی ((فقه اولاد برعهده پدر است پس از فوت پدر یا عدم قدرت او به انفاق به عهده اجداد پدری است ...)) بنابراین شما می توانید نفقه فرزند را پدربزرگ مطالبه نمایید.

اگر پاسخ من به شما کمک کرده است، با من تماس بگیرید تا وکالت پرونده شما را به عهده بگیرم.
تلفن تماس: ۸۷۱۳۲ - ۰۲۱ داخلی ۱

۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۰
۰
دیدگاه‌ها (۰)
ثبت دیدگاه

پاسخ سوال خود را نگرفته‌اید؟

میتوانید یکی از راه‌های زیر را امتحان کنید

مشاوره حقوقی تلفنی
در کمتر از ۳۰ دقیقه از طریق تلفن مشکل خود را توسط وکلای متخصص حل کنید، در هر کشور یا شهری که هستید می توانید وقت مشاوره تلفنی رزرو کنید و از طریق تلفن به وکیل مورد نظر متصل شوید.
وقت مشاوره تلفنی رزرو کنید
مشاوره حقوقی حضوری
با گرفتن مشاوره حضوری تا مقدار زیادی در روند تصمیم گیری برای شروع پروسه حقوقی خود در وقت و زمان صرفه جویی کنید. یاسا کیفیت کلیه مشاوره های حضوری را تضمین می کند.
وقت مشاوره حضوری رزرو کنید