تخطی از قرارداد مشارکت ساخت ضمانت اجرا دارد؟

197 نمایشقرارداد مشارکت در ساخت

سلام. در قرارداد مشارکت ساخت ساختمان، بندی هست که اگر سازنده در طول مدت قرارداد، چهارماه اصلا کار نکرد مالک حق فسخ یک طرفه با رای مرجع قضایی را داراست. آیا این بند قابل اجراست ؟ ضمنا یک استشهاد محلی در این مورد از عوامل ساخت و کارگران هم تهیه شده است . و مورد دیگر اینکه سازنده بدون اینکه فعلا هیچ سهمی از بنا داشته باشد اقدام به پیش فروش غیر قانونی کرده ( در قرارداد قید شده با حضور و رضایت کتبی مالک ) ، آیا این تخطی از قرارداد که حتی با کد رهگیری فروخته شده و از وکالت کاری مالک سواستفاده کرده ، به فسخ کمک خواهد کرد ؟ اضاف بر این که ایشان ساخت و اتمام عملیات ساختمانی را با اورده خود در قرارداد تضمین کرده است. و هیچ حقی برای گرفتن وام و یا پیش فروش نداشته . از پاسخ شما بسیار سپاسگزارم.

0

بله در صورتیکه قرارداد بین دو طرف امضا شده باشد و شهود نیز آنرا امضا کنند مطابق ماده ۱۰ قانون لازم الاجرا میباشد لذا میتوانید دادخواست الزام به ایفای تعهد بدهید.

دکمه بازگشت به بالا