• صفحه خانگی
  • <
  • ثبت شرکت
  • <
  • انتقال علامت تجاری ثبت شده (برند، لوگو، آرم، نام تجاری) به چه صورت امکان پذیر است؟

انتقال علامت تجاری ثبت شده (برند، لوگو، آرم، نام تجاری) به چه صورت امکان پذیر است؟

  • توسط تحریریه گروه وکلای یاسا
  • ۱ سال قبل
  • ۰
انتقال علامت تجاری ثبت شده

در این مقاله قصد داریم درباره انتقال علامت تجاری ثبت شده اطلاعاتی را بیان نماییم. با توجه به ماده ١٢ قانون ثبت علائم و اختراعات که مقرر می دارد:

علامت تجاری قابل نقل و انتقال است ولی انتقال علامت تجاری ثبت شده در مقابل اشخاص ثالث وقتی معتبر خواهد بود که موافق مقررات این قانون به ثبت رسیده باشد . مستفاد می شودکه علامت تجاری قابل انتقال است. اما برای آن که انتقال علامت تجاری ثبت شده نسبت به اشخاص ثالث معتبر تلقی گردد نحوه انتقال علامت از صاحب قبلی به صاحب جدید باید به ثبت برسد.

ماده ١۴ آیین نامه قانون ثبت علامت و اختراعات نیز در این مورد چنین می گوید:

تغییرات مربوط به علامت یا طبقه کالا یا صاحب علامت همچنین مربوط به تغییرات نشانی و تابعیت و نماینده قانونی او در ایران رسمیت نخواهد داشت مگر اینکه درایران به ثبت رسیده باشد. ثبت این تغییرات در روی صفحه مخصوص علامت مربوط به عمل خواهد آمد. ثبت تغییرات به موجب اظهارنامه رسمی به امضاء صاحب علامت یا نماینده قانونی او به عمل خواهد آمد.

انتقال علامت تجاری ثبت شده

شایان ذکر است که به موجب آیین نامه مذکور،اظهارنامه در٣ نسخه تنظیم شده و شماره ثبت علامت در ایران، نام اقامتگاه و تابعیت مالک جدید و بالاخره نام و نشانی نماینده قانونی او درایران نوشته می شود. ضمنا اداره مالکیت صنعتی همچنان که عهده دار مراحل تقاضای ثبت اولیه علامت می باشد رسیدگی و نقل و انتقال علامت تجارتی را نیز اقدام می نماید. در صورتیکه نقل و انتقال علامت تجاری ثبت شده با سند عادی یا رسمی صورت گرفته باشد متقاضی باید به هنگام ثبت انتقال علامت مدارک مزبور را نیز به اظهارنامه خود ضمیمه نماید و چنانچه علامتی در خارج ازکشور به ثبت رسیده و صاحب آن بخواهد علامت مزبور به ایران انتقال دهد مکلف است رونوشت مصدق ثبت علامت در خارج از کشور را به اظهارنامه خود پیوست نماید. (مستفاد از تبصره ماده ١٨ آ.ق.ث.ع.و.ا)

این مطلب را از دست ندهید:  تقاضای ثبت و ثبت عمومی چیست و قوانین مرتبط با آن کدامند؟
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

یاسا همان قانون است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی با بهترین وکلای ایران ۸۷۱۳۲ - ۰۲۱درخواست مشاوره