مشاوره حقوقی تلفنی بنیاد وکلا
برای امتیاز دادن وارد شوید و یا اگر حساب کاربری ندارید ثبت‌نام کنید

اجازه مالک در معامله فضولی موجب تنفیذ معامله میشود؟

شخصی ملکی را به فردی می فروشد که نسبت به آن ملک هیچ سمتی نداشته است. بعد از 5 ماه مالک به همین شخص وکالت فروش تام الاختیار نسبت به همین ملک می دهد. مالک یک ماه بعد از وکالت به همین شخص ، خودش ملک را به فردی دیگر می فروشد. خریدار اول از مالک شکایت فروش مال غیر می کند و ابراز می دارد که مالک ملک من می باشم و شما ملک من را به غیر فروخته اید. مالک اجازه فروش معامله اول را رد می کند. سوال: با توجه به وکالتی که مالک به فروشنده اول داده آیا مالک می تواند معامله اول را رد کند و اجازه ندهد؟

۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۸
۰

۱ پاسخ برای این پرسش ثبت شده

ماده ۲۴۷ قانون مدنی می‌گوید: «معامله به مال غیر، جز به عنوان ولایت یا وصایت یا وکالت، نافذ نیست؛ ولو این که صاحب مال باطناً راضی باشد اما اگر مالک یا قائم‌مقام او پس از وقوع معامله آن را اجازه کرد، در این صورت معامله، صحیح و نافذ می‌شود.». صرف وکالتی که بعد از چند ماه دادند به معنای رضایت نیست. رضایت باید صریح باشد. 

مشاوره حقوقی تلفنی بنیاد وکلا
۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۵
۱
دیدگاه‌ها (۰)
ثبت دیدگاه

پاسخ سوال خود را نگرفته‌اید؟

میتوانید یکی از راه‌های زیر را امتحان کنید

مشاوره حقوقی تلفنی
در کمتر از ۳۰ دقیقه از طریق تلفن مشکل خود را توسط وکلای متخصص حل کنید، در هر کشور یا شهری که هستید می توانید وقت مشاوره تلفنی رزرو کنید و از طریق تلفن به وکیل مورد نظر متصل شوید.
وقت مشاوره تلفنی رزرو کنید
مشاوره حقوقی حضوری
با گرفتن مشاوره حضوری تا مقدار زیادی در روند تصمیم گیری برای شروع پروسه حقوقی خود در وقت و زمان صرفه جویی کنید. یاسا کیفیت کلیه مشاوره های حضوری را تضمین می کند.
وقت مشاوره حضوری رزرو کنید